Dodany: 2013-07-11 13:57:32

 

Frankenweeniefilm Frankenweenie to jedna z ostatnich produkcji Tima Burtona. Film należy do gatunku filmy 3d i filmy hd, a przy okazji jest to animowana komedia z nutką grozy.

 

film Frankenweenie jest nieco mroczny, ale bardzo klimatyczny i niepowtarzalny. Głównym bohaterem filmu jest mały chłopiec Victor i jego najlepszy przyjaciel – pies Sparky. Chłopiec i pies są bardzo ze sobą związani. Wspólnie spędzają czas, bawią się i wygłupiają.

Pewnego dnia zdarza się tragedia. Sparky zostaje potrącony przez samochód i ginie. Zwłoki psa zostają pochowane na cmentarzu dla psów. Victor jest zdruzgotany.

 

To dla niego ogromna strata. Niedługo później na lekcji fizyki Victor dowiaduje się, że być może jest szansa na przywrócenie życia Sparkyemu. Victro wykopuje zwłoki psa i zanosi je do domu. Tam, w swoim tajnym pokoju, buduje maszynę, która ma ożywić psa, tak, jak wydarzyło się to w przypadku Frankensteina. Victor odnosi sukces i ożywia psa, ma jednak świadomość, że musi to pozostać jego tajemnicą i zamyka go na strychu. Sparkyemu udaje się uciec. Psa zauważa wścibski kolega z klasy Victora. Postanawia zmusić Victora, by pokazał mu, jak to zrobił. Co z tego wyniknie? Musicie zobaczyć film Frankenweenie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Frankenweenie
Nick: